MİLLİ SAVUNMA  BAKAN YARDIMCISI MUHSİN DERE MAMAKTA HEMŞEHRİLERİ İLE BULUŞTU.

MİLLİ SAVUNMA  BAKAN YARDIMCISI MUHSİN DERE MAMAKTA HEMŞEHRİLERİ İLE BULUŞTU.

Milli Savunma Bakan yardımcısı hemşehrimiz Muhsin Dere Mamak Çorumlular Federasyonunun aylık toplantısına katıldı.
Mamak Çorumlular Federasyonunun aylık olarak yapmış oldukları toplantıya hemşehrimiz Milli Savunma Bakan yardımcısı Muhsin Dere’de katılım sağladı.
Bakan yardımcısı Muhsin Dere’ye Mamak Çorumlular Federasyonu çalışmaları hakkında bilgiler verildi. Mamakta yaşayan hemşehriler ile yapılan istişareler hakkında bilgiler veren Başkan Ercan Aksu çalışmalarımız günün 24 saati devam ediyor. Gece gündüz demeden nerede yardıma ve hizmete muhtaç hemşehrimiz varsa ellerinden geldiğince yardım ettiklerini bununla sınırlı kalmayıp Mamakta Çorumlular adına sosyal ve kültürel faaliyetler düzenlediklerini dile getirdi. Bundan sonraki çalışmaları arasında Mamakta bir Çorumlular binası olması gerektiğini binanın çeşitli etkinleri yapılacak şekilde donanımlı olmasını dile getirdi. Toplantıda bulunan hemşehrimiz Mamak Belediye başkan yardımcısı Orhan Babuçcu çalışmaların devam ettiğini ellerinden gelecek her şeyi hemşehrileri için yapacağını söyledi.
Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere Mamaktaki hemşehrilerinin yaptığı birlik ve beraberlik çalışmalarından memun olduğunu dile getirdi.
Bakan Yardımcısı Dere Milli savunma bakanlığı çalışmaları hakkında bilgiler verdi. Dere Milli savunma Bakanlığının bir çok çalışması olduğunu bu çalışmalarda geleceğin silahlarının savaş ve savunma sistemlerinin yer aldığını bir çoğunun ülkemizde üreterek dışa bağımlılığın azaldığını dile getirdi. Dere hemşehrilerinin sorduğu sorulara da cevaplar verdi.
Gazetemiz sahibi Ergülü Karipçin Bakan yardımcısını tebrik ettikten sonra Çoruma bir asker acemi birliğinin gelmesini dile getirdi. Ardından siz değerli bürokratlarımız Çorumun tanıtımına katkı sağlamak için Bakanlarımızı ve üst düzey bürokratlarımızı tarihin Başkentine davet ederek ilimizin ülke bazında gündem oluşturmak ve insanlara tanıtımı açısından katkı sağlayacağını bununda ilimize gelecek turist sayısını artıracağını dile getirdi. Birde Çorum sanayisinin çok ilerlediğini Milli savunma bakanlığınca yapılan silah,mühimmatlar ve makina ve ekipmanlara parça üretilebileceğini bununda ilimiz ekonomisine katkı sunacağını söyledi.
Bakan Yardımcısı Dere bazı adımlar atılırsa neden olmasın bunlar arz talep meselesi memleketimizden bize gelecek her adıma ben şahsım adına koşarak giderim. Tabiki imkanlar dahilinde. Bu güne kadar bize Çorumdan bu konular üzerine talep gelmedi gelirse dediğim gibi memleketim için her zaman elimi taşın altına koyar imkanlar dahilinde elimizden geleni yaparım dedi.

 

 

Cevap bırakın