MASATLI ANKARA ESNAF SANATKARLAR ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI.

NAZMİ MASATLI ANKARA ESNAF SANATKARLAR ODASI BAŞKANLIĞINA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası Başkanlığına adaylığını açıkladı, başkan adayı olan hemşehrimiz Nazmi Masatlı, esnaf odası üyelerine tecrübesi ve dinamik kişiliğiyle yeni bir soluk getirmek istediğini ve odaya üye tüm esnafa eşit mesafede davranan başkan olacağını söyledi. 40 yıldır otomotiv sektöründe ticaret yaptığını kaydeden Masatlı, Beş binden fazla üyesi olan ve bu haliyle de Ankara Esnaf ve Sanatkâr Odaları Birliği’nin yani ANKESOB’un en büyük odalarından biri olan Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nı hakettiği yere çıkartmak için elimden geleni yapacağım diye konuştu. Odamızın 12 ocak 2022 tarihinde 19 Mayıs kapalı spor salonunda yapılacak seçime üyelerimizin katılımını sağlamasını umut ediyorum. Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası, 16 yıl önce kurulan ve karma oda olarak faaliyetlerini sürdüren bir kuruluş. Beş binden fazla esnafın üye olduğu odanın başkanlığı için üç aday yarışıyor. Bu adaylardan biri de 40 yıldır oto galericilik yapan Nazmi Masatlı. Masatlı, artık emekli olduğunu ve emeklilik sürecini de boşa geçirmek istemediğini belirterek, 40 yıldır Ankara’da esnaflık yapan, yerel siyasetle uğraşan bir esnaf olarak tecrübemi esnaf teşkilatıyla paylaşmak için yola çıktım. Ankara’nın tanınmış ailelerinden biriyiz. Yıllardır yerel siyasete de ulusal siyasete de bürokrasiye de pek çok kişi kazandırdık. Şimdi de hem kişisel tecrübemi hem de yıllar içinde edindiğim siyasi ve sosyal çevreyi esnaf arkadaşlarımın hayrına kullanmak istiyorum. Esnafa yardımcı olmak için adaylığımı açıkladım diye konuştu.
Masatlı Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası’nın iyi yönetilmediğini düşünüyorum ve bu nedenle de Ankara’nın en çok üyesi olan odalarından birinin yönetimine talip oldum. Bu odayı hakkettiği yere çıkartmak için çalışacağım. Odanın gelirini esnafın lehine, esnafın yararına kullanılması gerekirken bir bakıyorsunuz falanca kulübe destek sağlamak için harcanmış. Bu pandemi sürecinde esnafın çektiği bunca sıkıntıya rağmen siz elinizdeki parayı esnaf için harcamıyorsanız ben orada art niyet ararım. Çünkü, bu para esnafların üye aidatı olarak odaya verdikleri paradan başka bir şey değil. Siz bu parayı esnafa değil de başka bir yere harcarsanız o zaman biri de bunun hesabını sizden sorar. Odanın dört aracı var bir makam aracı, o araçları bile satmışlar. Şimdi 50’ye yakın meslek birliği olan bir odadan bahsediyorsanız orada tahsilatçının da aracı olacak. Esnaf sayımız da aynı kalmış. Geçen dört yılda odaya üye olan esnaf sayısı artacağına azalmış ve dahası bazı meslek birlikleri de odanın üyesi olmaktan çıkartılarak alakası olmayan bir başka odaya bağlanmış. Şimdi bu olacak şey değil. Eğer ki bizim üyemiz olan herhangi bir meslek grubunu ilgilendiren ve o mesleği ileriye taşıyacak bir eğitime bir fuara bir sosyal etkinliğe sen para harcamıyorsan üstelik bir de bu parayı gidip başka yerlerde kullanıyorsan bu da esnafın zararınadır. Esnafın işyeri hasar görmüşse biz oda olarak esnafın yanında olacağız. Yaralarını sarmakta katkı sunmadığınız esnaf sizin yanınızda neden dursun ki.
Oda seçimleri için oldukça iddialı konuşan Masatlı, yüksek bir oy oranıyla başkan seçilmek istediğini belirterek, 12 Ocak 2022 Çarşamba günü yapılacak olan seçimde esnaf arkadaşlarımın oylarının tamamına talibim. Açıkçası uzun vadeli düşünüyorum. İleride esnaf teşkilatı içinde daha farklı bir pozisyonda da yer almak niyetindeyim. Yükselerek, esnafınıza yardımcı olmak için bu yola çıktım” ifadelerini kullandı. Ankara Esnaf ve Sanatkârlar Odası’na üye olan esnafın ihmal edildiğini iddia eden Masatlı, Çoğu esnaf başkan seçildikten sonra başkanın yüzünü bile göremiyoruz diyor. Ben koltukda oturan değil esnafını gezen ve sorunlarını yerinde inceleyen bir başkan olacağım. Çünkü, hep esnafın içinde olacağım. Tecrübenizi esnafa aktaramadıktan sonra benim 40 yıllık ticari geçmişin de hiçbir anlamı olmaz, olamaz diye konuştu.

 

 

Cevap bırakın