HEMFEST’İ AK PARTİ MİTİNGİNE ÇEVİRDİLER.

 Ankarada bulunan Çorumlu Dernekler Federasyonu, Mamak Çorumlular Federasyonu  ve Mamak Belediyesi tarafından düzenlenen HEMFEST Hemşehri Festivali Büyük Aile Buluşması’nı AK Partli Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin AK Parti’nin mitingine çevirmesi Ankara’da yaşayan Çorumlu vatandaşların tepkisini çekti.
Ankara’da yaşayan Çorumluların bir araya gelmesi amacıyla düzenlenen HEMFEST Hemşehri Festivali’nde Çorum Belediyesi ve ilçe belediyelerde açtıkları stantlarla hem Ankara’ya misafir oldular hem de Ankara’da yaşayan hemşehrilerini ağırladılar.
Büyük Aile Buluşması Hemşehri Festivali ‘HEMFEST’in açılış töreni esnasında AK Parti’nin eski ve yeni milletvekilleri dahil bir çok kişi konuşma yaparken, İYİ Parti Aksaray Milletvekili Ayhan Erel ve Kayseri Milletvekili Dursun Ataş’a, söz hakkı verilmemesine Ankara’da yaşayan Çorumlulardan tepki geldi.
Ankara’da yaşayan Çorumlular, memleket özlemini gidermek ve hemşehrileri ile buluşmak kaynaşmak için geldikleri HEMFEST’i Mamak Belediye Başkanı Murat Köse’nin fırsatçılık yaparak AK Parti mitingine çevirmesine tepki gösterdiler.
Bazı Çorumlu vatandaşlar, ‘Sanki AK Parti’nin Genişletilmiş İstişare Toplantısına katıldık. Miting yapacaktınız madem neden Hemşehri Festivali düzenlediniz. Biz buraya kaynaşmak, özlem gidermek, hasret gidermek için geldik. Kendi memleketimizin ilçelerimizin insanları ile buluşmak, özlemini çektiğimiz yemeklerden tatmak ve bize ait olan kültürü anımsamak için geldik. Böyle bir etkinliğe siyaset karıştırmak çok ayıp’ ifadelerini kullandılar.
Ayrımcılık yapıp Hitit Dernekleri Federasyonun davet edilmemesini de kınayan vatandaşlar, böyle ayrımcılık yaparak Çorumlu buluşmasının olmayacağını, hemşehrileri kutuplaştırmanın kimseye fayda sağlamayacağını ifade ettiler.
Cevap bırakın