ÇORUMLU BÜROKRATLAR DERNEĞİ KURULDU

 

 

ÇORUMLU BÜROKRATLAR DERNEĞİ KURULDU

Merkezi Ankara olan Çorumlu Bürokratlar Derneği Kurularak faaliyetlerine başladı.

Amaçları arasında; “Bürokraside yer alan Hemşehrileri birbirleriyle tanıştırmak, Hemşehrilerin arasında sosyal, kültürel, ekonomik ve dayanışmayı sağlamak, Devlet yönetiminde ve bürokraside yer alan hemşehrilerin bilgi ve birikimlerini gençlere aktarmak, gençlerin ülke yönetiminde yer almalarını sağlayarak etkin çalışmalar yapmak, Çorum’un yetiştirdiği kişileri yeni nesillere tanıtmak ve geleceğe taşımak, Çorum’un unutulan ya da unutulmaya yüz tutmuş kültürel değerlerini canlandırmak yeni nesillere aktararak, tarihi, kültürel ve turistik zenginliklerini korumak, güzelleştirmek, tanıtmak için yönetici ve bürokratlarla işbirliği yapmak, Eğitim ve öğrenim gören Çorum’lu yetenekli öğrencileri desteklemek, Çorum’un tarihi, kültürel ve turistik değerlerini ortaya çıkarmak, tanıtmak , Ulusal ve uluslararası projeler oluşturmak, oluşturulan projelere katılmak veya destek olmak” olan Çorumlu Bürokratlar Derneği ilk toplantısını 21.06.2022 tarihinde Yönetim Kurulu Başkanı Metin KARAMAN Başkanlığında gerçekleştirdi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı ve Çorumlu Bürokratlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin KARAMAN toplantı açılışında gerçekleştirdiği konuşmasında;

“ Niyet Hayır, Akıbet Hayır diyerek çıktığımız bu yolda 30 Haziran 2022 tarihinde Derneğimizi kurduk.

Derneğimizin kuruluşu öncesi ve sonrası birçok görüşmeler ve istişareler gerçekleştirdik. Kurucu üye olarak yer aldığım Derneğimizin yapılan ilk Genel Kurulu sonrası Yönetim Kurulu Başkanı seçilerek görevimize başladık, Yönetim Kurulu ve Denetim Kurulu listelerimizi oluşturduk.

Derneğimizin kamuoyuna ilan edilmesi, üyelerinin tanışması ve kaynaşması, amaçlarımızın anlatılması, faaliyetlerimiz hakkında istişareler yapılması amacıyla 21 Ekim 2022 Cuma günü toplantımızı gerçekleştiriyoruz.

Rabbim mahcup etmesin, Ülkemize ve Milletimize hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin.” diyerek sözlerini tamamladı.

Toplantıda söz alan Dernek Üyeleri ve davetli Bürokratlar görüş önerilerini dile getirdiler, iyi dilek ve temennilerini sundular.

Toplantıya Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı ve Çorumlu Bürokratlar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Metin KARAMAN, Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkan Vekili Hakan YÜKSEL, AYBÜ Öğretim Üyesi Prof. Dr. Özcan GÜNGÖR, Mamak Belediye Başkan Yardımcısı Orhan BABUCCU, İç Ticaret Genel Müdürlüğü Daire Başkanı Tuğrul KAYNARCA, TCDD Genel Müdürlüğü Daire Başkanı İbrahim ÇELİK, İller Bankası Daire Başkanı Salim ÖZGENÇ başta olmak üzere çok sayıda Çorumlu Bürokrat katılım sağladı.

Çorumlu Bürokratlar Derneğinin Yönetim ve Denetim Kurulları aşağıdaki isimlerden oluştu.

YÖNETİM KURULU ÜYELERİ

Metin KARAMAN Yönetim Kurulu Başkanı

Orhan BABUCCU Yönetim Kurulu Başkan Vekili

Selahattin UZUNKAYA Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

Ramazan ILIKKAN Yönetim Kurulu Başkan Yrd.

Alpaslan ÇUHACI Muhasip Üye

Salim ÖZGENÇ Yönetim Kurulu Üyesi

Faruk AĞAÇBACAK Yönetim Kurulu Üyesi

DENETİM KURULU ÜYELERİ

Ömer KÜÇÜKEVCİLİOĞLU Denetim Kurulu Üyesi

Ömer TÖK Denetim Kurulu Üyesi

Habil İlyas SARIYERLİ Denetim Kurulu Üyesi

Dursun ŞEN Denetim Kurulu Üyesi

 

 

 

 

 

 

 

Cevap bırakın