AK PARTİNİN YANLIŞI DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR

AK PARTİNİN YANLIŞI DOĞRUYU GÖTÜRÜYOR
Ak parti genel başkan yardımcısının Çorumda yaptığı ve ülkemizin içerisinde bulunduğu kötü gidişatı ilam ettiği açıklamaları; Biz Çorumda buna; 3 dedi, 5 dedi çıkarttı 30 dedi deriz…..
Ak partinin Gözünü kör eden kıskançlığının, Cumhuriyet değerlerimize düşmanlığının ve “yaptım olducu” zihniyetinin; bugün memleketi getirdiği noktadan mutlu musun? Milletimizi, 1 kilo şekeri bile alamayacak hâle getirdiğin için, huzurlu musun?
Enflasyon ve kur farkı nedeniyle; devletin mal ve hizmet alım giderlerine, 86 milyar lira, sermaye giderlerine de, 74 milyar lira ilave ediliyor. Yani lüksten, şatafattan ve kamu bina inşaatlarından, yine taviz verilmiyor.
Mesela; Faiz giderlerinde, 129 milyar lira artış öngörülüyor. Bunun 40 milyar lirası ise, kur korumalı mevduat kapsamında yapılacak ödemeler. Peki bir avuç zengine, 40 milyar lira ilave ödeme yapılırken; milyonlarca çiftçimize verilecek desteklerdeki artış ne kadar biliyor musunuz? Sadece 15 milyar lira… Bitti mi? Bitmedi. Ek bütçenin, 710 milyar lirası, ÖTV, KDV gibi vergilerle finanse edilecek. Yani fatura, yine en adaletsiz vergi olan, enflasyon vergisiyle, milletimize kesilecek. Olan yine milletimize olacak, Krizin müsebbibi Ak parti ve ekibinin beceriksizliğinin ceremesini, yine milletimiz çekecek.
Böyle bir faturanın, hayat pahalılığı ve enflasyon canavarıyla boğuşan, derin bir gıdaya erişim ve barınma krizinin pençesinde, artık sadece hayatta kalabilmek için mücadele veren, milletimize kesilmesi, en hafif tabiriyle zulümdür. Bu kadar basit. Ama ülkemizi içine soktukları kriz, artık o kadar derinleşti ki; İktidar için, artık milletin cebine el uzatmak da yetmiyor.
Buyur, hodri meydan! Al seçim kararını, bu ülke nasıl hak ettiği gibi yönetilirmiş, biz sana öğretelim!
Değerli hemşerilerim; Geçen ay, çaya gelen yüzde 47’lik zamdan sonra, geçtiğimiz hafta da, şekere yüzde 67 zam geldi. Yani, artık şekerli çay içmek bile, zengin işi oldu. Türkşeker’in açıkladığı zam kararıyla birlikte; 50 kiloluk kristal şekerin, fabrika satış fiyatı, Tarım Kredi marketlerde, 390 liradan, 650 liraya, Diğer marketlerde ise, 550 liradan, 750 liraya çıktı. Bundan birkaç ay önce, Krizin müsebbibi, şeker için ne demişti hatırlıyor musunuz? “Şekerde öyle pahalı bir fiyat uygulaması yok…” Aynen böyle demişti. Maşallah dediği, 3 gün yaşamıyor… Demek ki neymiş? “Şeker fabrikalarını satar, ihtiyacı da ithalatla çözeriz.” demekle olmuyormuş. Demek ki neymiş? Cumhuriyetin değerlerine saldırmak için, devletin fabrikalarını, üç kuruşa satınca; sofraların tadı da, ekonominin istikrarı da kalmıyormuş.
Ak parti Biz seni, bundan 4 yıl önce uyarmıştık. “Şeker vatandır!” demiştik. “Yapma, satma!” demiştik. Şimdi ne demek istediğimizi anladın mı? Bolluğun, bereketin ve huzurlu bir geleceğin sözünü veriyoruz.
Bize inanın, bize güvenin. Hiç merak etmeyin; Çok az kaldı!
Memleketinin toprağını, yandaşına peşkeş çeken, bir sömürge iktidarıdır. Çünkü iktidarın, 5’li çeteyle el ele verip kurduğu bu düzen; bir haram, bir yalan, bir yolsuzluk düzenidir. Bu kirli düzen, defalarca ifşa oldu. 5’li çetenin yolsuzlukları, artık dillere destan oldu. Peki ya sonuç? Sonuçta hiçbir şey olmadı.
Hesap vermedikleri gibi; bir de üstüne, Ak parti, millete gelince son derece sıkı, ama yandaşa gelince, fevkalade bonkör eliyle, ihale almaya devam ettiler. Çünkü ülkemizdeki adalet terazisi, öyle bir sarsıldı ki; Ne bunlardan hesap soracak bir bürokrat var. Ne soruşturma açacak bir savcı var. Ne de, son kalan birkaç özgür basın kuruluşu dışında, bu yolsuzlukları yazacak bir ana akım medya var. Ama hiç merak etmeyin, artık biz varız! İnanın, çok az kaldı! Önümüzdeki seçim, sadece Ak parti değil, milletimizin rızkını, kendi malı gibi sömürenlere de, çok büyük bir ders olacak.
İYİ Parti iktidarında; Doğamızı, insanımızı ve ahlakı hiçe sayan, bu rant düzeni sona erecek. Derelerimiz, ırmaklarımız, göllerimiz değil, rant havuzları kuruyacak. Ağaçlarımız değil, rant muslukları kesilecek. Artık milletimiz cefa çekmeyecek. Faturayı da, bu aziz milleti soyanlar ödeyecek! Bundan hiç şüpheniz olmasın!
Değerli hemşerilerim; Ülkemiz hiç olmadığı kadar kötü günlerden geçiyor. Milletimiz her gün yoklukla, yoksullukla sınanıyor. Ve tüm bunlara rağmen; İktidar mensupları ise, her zamanki umursamazlıklarıyla, sefa sürmeye devam ediyor… Dükkânlar, siftahsız esnaflarımızın, Sokaklar, geçinemeyen gençlerimizin çilesiyle dolup taşıyor. Tarlalar, toprağını ekip biçemeyen çiftçilerimizin, Yaylalar, hayvanını besleyip büyütemeyen üreticilerimizin, dertleriyle yankılanıyor. Meydanlardan, açlıkla sınanan emeklilerimizin, Hanelerden, çaresiz kalan annelerimizin, feryatları yükseliyor.
Bu; Ak Parti iktidarı artık, Türkiye’yi yönetemiyor demek! Ak parti artık, bu millete hizmet etmiyor demek! Yani bu iktidar, artık bu büyük millete, sırtını dönmüş demek!
Nitekim; Bu durumun, açtığı yaraları, sebep olduğu krizleri ve sorunları; ekonomide, adalette, sosyal hayatta olduğu gibi, maalesef sağlıkta da görüyoruz. iktidarın basiretsiz politikaları sebebiyle, sistematik bir şekilde, gittikçe derinleşen bir krizin içerisine sürükleniyor. Bu krizin izleri de, en net şekilde sokaklardan anlaşılıyor. Hemen hemen gittiğimiz her yerde, bir vatandaşımız yanımıza geliyor; “Nerede bu devlet?” diye soruyor. Ak Parti iktidarı, her konuda olduğu gibi, yine sorunu çözmek yerine, sorunun şeklini değiştirmeyi seçiyor.
İYİ Parti iktidarında; Türk lirası da değerli olacak, alın teri de değerli olacak, emek de değerli olacak. Bu ülkede, hukuk da olacak, adalet de olacak, liyakat de olacak. Demokrasi olacak, özgürlük olacak, saygı olacak. Hazır olun. Sandık ufukta göründü. Allah’ın izni, milletimizin de, her geçen gün artan desteğiyle, iktidarı devralmamıza, çok az kaldı! İYİ Parti, hakkı yenilen milyonların iktidarı olacak! İYİ Parti, ezilenlerin iktidarı olacak! İYİ Parti, umutları çalınan gençlerin iktidarı olacak! İYİ Parti, sesleri kısılmaya çalışılan kadınların iktidarı olacak! İYİ Parti, bir başına bırakılan emeklilerin iktidarı olacak! İYİ Parti, fikri hür, vicdanı hür nesillerin iktidarı olacak! Ez cümle; İYİ Parti, istibdatın sonu, hürriyetin başlangıcı olacak! Bir kişi kaybedecek, 84 milyon kazanacak. Rantçılar gidecek, söz yeniden milletimizin olacak. Hiç merak etmeyin, güneş yeniden doğacak,
Ve Türkiye İYİ Olacak!

özsaçmacı ekonomik model eleştirisi

Cevap bırakın