OSMANCIK KAYMAKAMI APKAY OLDU.


OSMANCIK KAYMAKAMI APKAY OLDU.

Resmi Gazetede yayınlanan Cumhurbaşkanlığı Kaymakamlar Kararnamesine göre Osmancık Kaymakamı değişti.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından imzalanarak Resmi Gazete’de yayınlanan Kaymakamlar Kararnamesi’ne göre Osmancık Kaymakamı Hakan Alkan Kütahya Gediz Kaymakamlığına atanırken, Osmancık Kaymakamlığına Adıyaman Vali Yardımcısı Ayhan Akpay atandı.

Ayhan Akpay Kimdir?
1979 yılında Niğde’de doğdu. İlkokulu Divarlı Kasabası İlkokulunda, Ortaokul ve Liseyi Çiftlik İlçesinde okudu. 1996 yılında girdiği Marmara Üniversitesi Hukuk Fakültesinden 2000 yılında mezun oldu. 2003 yılında İngiltere Exeter Üniversitesinde bir yıl süre ile dil eğitimi aldı ve İngiltere kamu kurumlarını yerinde inceledi. 2011 yılında İngiltere Keele Üniversitesinde Yüksek Lisans Eğitimini tamamladı. 2013 yılında Amerika Birleşik Devletleri National Defence Üniversitesinde Terörizm Eğitimi aldı.

Kariyeri
2001 yılında Balıkesir Kaymakam Adayı olarak atandı. Sırasıyla; Kırıkkale Sulakyurt Kaymakam Vekili, Aydın Yenipazar Kaymakam Vekili, Çorum Boğazkale Kaymakamı, Hakkari Çukurca Kaymakamı, Erzincan Vali Yardımcısı, Bilgi İşlem Dairesi Başkan Yardımcısı ve Afyonkarahisar Bolvadin Kaymakamı olarak görev yaptı.
İyi derecede İngilizce bilen Ayhan Akpay evli ve iki çocuk babasıdır.

Cevap bırakın