YAŞASIN CUMHURİYET

YAŞASIN CUMHURİYET

Büyük fedakârlıklarla bir mucizeye imza atan aziz ecdadın emaneti cumhuriyet 99 yaşında, Türk milleti için cumhuriyet yalnızca bir idare şekli olmayıp, mazlum milletlere örnek olan bir kurtuluş öyküsünün tacıdır.

Cumhuriyet aynı zamanda, herkes ‘bitti’ derken, ayağa kalkan ve 7 düveli dize getiren Türk milletinin büyük mücadelesinin son imzasıdır.

“Cumhuriyet, İstiklal Marşı’nda, ‘Ben ezelden beridir hür yaşadım, hür yaşarım. Hangi çılgın bana zincir vuracakmış, şaşarım’ diyebilen inanmışlığın, yeniden inşa ettiği Türk devletidir. Cumhuriyet, idareyi, bir kişinin iki dudağı arasından alıp, millet iradesine teslim eden medeniyet köprüsüdür. Binlerce yıllık devlet geleneğimizin üzerine, 99 yılda nakış nakış örülerek giydirilen cumhuriyet zırhının yara almasına asla müsaade etmeyeceğiz. Bu ülkenin Türkiye Cumhuriyeti olduğunu, bu toprakların Türk yurdu olduğunu ve bu gerçeğin ezelden ebede değişmeyeceğini unutanlara, unutmak isteyenlere ya da unutturmaya kalkanlara bıkmadan, usanmadan hatırlatacağız. İstiklal Harbimizin Başkomutanı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu, Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere bütün istiklal kahramanlarımızı, minnet ve rahmetle yad ediyorum. 29 Ekim 1923 günü, dünyayı şaşırtan heyecanı paylaşıyor ve tekrarlıyorum: Yaşasın Cumhuriyet.”

özsaçmacı ekonomik model eleştirisi

 

Cevap bırakın