SANDIK GELSİN KARUN GİTSİN.

SANDIK GELSİN KARUN GİTSİN.

İYİ Parti çorum İl Baskanı özsacmacı yaptığı açıklamada.
Türk milleti yoksullukla boğuşurken Akp nin müjdesine bakın!
Bu müjdeyle 1 milyon TL’lik bir konut için aylık 14 bin 277, 2 milyonluk konut için 28 bin 555 TL taksit ödemek gerekiyor. Bu müjdeden sadece 5 maaşlı bürokratlar, tuzu kurular yani akpli ve akp yandaşları yararlanır.
Her şey binadan, betondan ibaret zanneden bir anlayışla ülkenin ileri gitmesi mümkün değildir. Ama seçimler yaklaştı, hala erken seçim olasılığı yüksektir. Şimdi kur korumalı mevduatla dolar bir miktar tutulmaya çalışılıyor. Ak parti, çok iyi biliyor ki; 2023 Haziran ayına kadar bunu tutmanın imkânı yok. Türkiye, ciddi bir kur şoku yaşayacak gibi görünmekte. Çünkü yapısal hiçbir tedbir alınmıyor.
Diyoruz ki ekmek almakta zorlanıyoruz, diyorlar ki pasta yiyin.
Biz diyoruz suyumuz yok, akp diyor size olimpik yüzme havuzu yapalım.
Eyy Akp; hatırlarsanız Önceleri sâlih bir insan olan Kârun, Allâhʼın bir imtihan olarak ihsân ettiği nîmetleri kendinden bilip şımarınca, dayanıp güvendiği hazineleriyle birlikte yerin dibine gömülerek helâk oldu. Ey akp doymak bilmez hiç bitmeyen bu tamahınızla milletimize sunduğunuz sizler şükredin, dua edin sabır edin açlıkla sınanıyorsunuz diyerek sonunuza geldiniz yeter artık sandık gelsin Karun gitsin.
“İyi ki bilmiyor kalabalıklar. Yağmura bakmayı cam arkasından, İnsandan insana şükür ki fark var. Birine cennetse birine zindan, İyi ki bilmiyor kalabalıklar.”

özsaçmacı ekonomik model eleştirisi

Cevap bırakın