MUHSİN DERE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI 

MUHSİN DERE BELEDİYE BAŞKAN ADAYLIĞINI AÇIKLADI

“ŞİMDİ EL ELE VERİP YENİ BİR SUNGURLU İNŞA ETME VAKTİ”

SUNGURLU – Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Sungurlu Belediye Başkan Adayı Muhsin Dere, “Şimdi el ele verip yeni bir Sungurlu inşa etme vakti” dedi.

MHP Genel Merkezi tarafından Sungurlu Belediye Başkan Adayı olarak açıklanan Muhsin Dere beraberinde MHP Milletvekili Vahit Kayrıcı ile İlçe Başkanı Orhan Özyol, partililer ve ilçe halkı tarafından Baktat Tesislerinde kurban kesilerek ve dualarla karşılandı. Burada hemşehrileriyle kucaklaşan Kayrıcı ve Dere, konvoy halinde MHP İlçe Binası önüne geldi. Burada düzenlenen program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. MHP Belediye Başkan Adayı Muhsin Dere, burada bir konuşma yaparak yoğun kalabalığa hitap etti.

 

“SUNGURLU’MUZU MODERN BİR ŞEHİR HALİNE GETİRECEĞİZ”

 

MHP Belediye Başkan Adayı Muhsin Dere, konuşmasında, “Sungurlu’nun bağrında, sokaklarında büyüyen bir kardeşiniz olarak bana verdiğiniz sorumluluğun değerini de, benden beklentilerinizi de biliyorum. Bugüne kadar; odalarımızla, siyasi partilerimizle, muhtarlarımızla, sivil toplum kuruluşlarımızla ve tüm halkımızla nasıl tüm ilçe el ele verip hep birlikte tarihi adımlar atmışsak, bundan sonra da inşallah Sungurlu’muzu büyüyen, gelişen, sanayileşen, modern bir şehir haline getireceğiz. Her adımımızı planladık. Ne yapacağımızı çok iyi biliyoruz. Güçlü projeler, güzel eserler için, Sungurlu’muza yeni güzellikler katmak için yola çıkıyoruz.

 

CUMHUR İTTİFAKI

 

Kıymetli kardeşlerim; Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ve MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli kırmızı çizgimizdir. Biliyorsunuz, bir Cumhur İttifakımız var; yerelden genele uzanan, ülkenin bekası için, ülkenin birliği için, ülkenin birlikte hareketi için bugüne kadar yaptığı kararlı duruşlarla MHP Genel Başkanımız Devlet Bahçeli, devlet adamlığını göstermiştir. Bu ittifak bir menfaat ittifakı değil, kurtlar sofrası hiç değildir. Bu ittifak Türkiye’yi bir yapan, bütün yapan, yedi düvele karşı güçlü kılan Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan ile Genel Başkanımız Sayın Dr. Devlet Bahçeli’nin bir araya gelmesi ortaya çıkan bir ittifaktır. Bu koltuk sevdası değil, millete hizmet etme davası üzerine kurulmuş bir ittifaktı. Öyle de kalacaktır. Bugüne kadar 23 yıllık bürokrasi hayatım boyunca devletimizin uygun gördüğü, milletimizin emaneti olan makamlarda çalışırken, 2000 yılında müfettiş yardımcılığıyla başlayan devlet memuriyetime müfettiş, başmüfettiş, teftiş kurulu Başkan Yardımcısı olarak devam ettim. Ardından 4 yıl Sanayi ve Teknoloji Bakanlığında Genel Müdürlük, 15 Temmuz sürecinden sonra Savunma Sanayi Müsteşarlığı, sonrasında Savunma Sanayi Başkanlığında Müsteşar yardımcısı ve başkan yardımcısı, 2018 yılından 2023 Yılına kadar da 5 yıllık süreçte Milli Savunma Bakanlığında Bakan yardımcısı gibi devletimizin en üst kademelerinde görev alma onurunu yaşadım. Gönlümüzde bir hizmet sevdası yüreğimizde bir memleket davası vardı. Sizler istediniz, bizde şimdi vefa zamanı diyerek yola revan olduk.

Sungurlumuz hızla gelişiyor. İhtiyaç haline gelen sorunlardan biriside konut ihtiyacıdır. Sungurlumuzda vatandaşlarımıza yıllardır yaşadığı yaşam yerinde yaşam garantisi sağlayacağız. Kentsel dönüşümü hızla oluşturacağız. Kentsel dönüşüm projelerimizi halk için halkla birlikte yapacağız.Sadece kentin dış bölgelerinde değil, merkezi bölgelerde de sosyal konutlar inşa edeceğiz.

Sevgili Geçler; hepimiz benim kıymetlilerimsiniz, iki evladım için ne istiyorsam bu memleketin çocukları için de onu istiyorum. İnsanların iyi yetişmiş beyinlere, iyi yetişmiş gençlere ihtiyacı var. Biz de bu temeli daha da kuvvetlendirmek için projelerimizi hazırladık. İş dünyasıyla olan irtibatı sağlayan kariyer merkezini hayata geçireceğiz. İstiyoruz ki gençlerimiz; mutlu olacakları ve huzurla çalışacakları başarılı bir işleri olsun. 6 milyar lira yatırım tutarı ile Türkiye’de tek seferde yapılan en büyük savunma sanayi yatırımın temelini hep birlikte atmıştık. Nasıl ki; Sungurlu OSB’de 1 yıl içerisinde 50’den fazla parsel tahsisi yapılmış ve fabrikaların temeli atılmışsa, hatta bugün bu fabrikalar seri üretim aşamasına gelmişse, inşallah Sungurlu’muzu belediye ile koordinasyon sağlayarak büyük bir sanayi üssüne dönüştüreceğiz.

Anadolu’nun kültürel zenginliğini iyi anlatmamız gerekiyor. Sungurlu ve çevresinde çok önemli bir kültürel miras var. Hattuşa yanı başımızda. Buraya gelip buradaki tarihi mirası yerinde görerek tarihin tüm güzelliğini, hissedip geçmişiyle birlikte şehir ekonomisini güçlendireceğiz. Sosyal ve kültürel belediyecilik öne çıkaracağız. Bizim amacımız; şehrimizin güzelliklerle dolu alanlar inşaa etmektir. Şehir ekonomisinde daha çok insanın buraya gelmesidir. Konaklama sorununu çözeceğiz. Kültür Sanat Merkezini kuracağız. Şehrimizde sanat festivalleri düzenleyeceğiz. Doğru zamanda doğru desteklerle bugün sporda bu kadar başarılı bir şehir haline getireceğiz. Spor şehri olmak için Sungurlu’da yeni bir modeli uygulayacağız. Belediyemiz ve şehrimizin spor alanlarında büyük çalışma başlatacağız. Dünyalık bir makam, mevki kaygısı taşımadan ve sağına soluna bakmadan tereddütsüz hizmet etme düşüncesi ve sorumluluk alma idealiyle Sungurlu Belediye Başkanlığı görevine talip olduğumu beyan etmek, kamuoyu ile paylaşmak isterim. Sizlerden aldığımız güven ve destek sayesinde başarılı çalışmalar ortaya koyacak, hep birlikte ciddiyet, samimiyet, tüm taraflarla diyalog ve koordinasyon içerisinde daha güzel bir Sungurlu inşa edeceğiz. Şehrimizin; sürdürülebilir sanayisini, kentsel dönüşümünü, alt yapı, üst yapı, sosyal yaşam alanlarında, genç ve spor, kültür, turizm ve sanat şehrine ilişkin tüm sorunlarını ortadan kaldıracağız. Bana, nazik davetleri ile memleketim Sungurlu’ya hizmet etme imkânı sunan; Başta MHP Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’ye; Genel Başkan Yardımcımız Sayın Sadir Durmaz ve onun şahsında tüm Genel Başkan Yardımcılarına, bu sürecin tamamında büyük emeği olan MHP Çorum Milletvekilimiz Sayın Vahit Kayrıcı’ya, Sungurlu’muzun kalkınmasında önemli rol alan değerli Oda Başkanlarımıza, AK Parti’nin her kademesinde görev yapan değerli dostlarımıza, MHP Çorum İl Başkanımız Sayın M.İhsan Çıplak ve Yönetimi İle MHP Sungurlu İlçe Başkanımız Sayın Orhan Özyol ve yönetimine, Sungurlu Ülkü Ocakları Başkanı Sayın Ahmet Semih Çökmez ve genç kardeşlerime, büyük bir olgunluk içerisinde ve fedakârlık yaparak benim için adaylıktan çekilen Sayın Ahmet Haşim Özsaray’a teşekkürlerimi Sunuyorum. Ben aranızdan çıktım. Devletime milletime hizmet ettim, şimdi tekrar yanınıza dönüyorum. Davetinize icabet ediyorum. Her gün ayrı bir heyecan için. Memleketimin her alanda yükselmesi için, kardeşlik iklimimin tesisi için. Kavgadan gürültüden değil, güler yüzden, her daim kardeşlikten güç alacağız. Kaybedecek tek günümüz yok. Sungurlu bizim, Sungurlu hepimizin, Sungurlu geçmişimiz, Sungurlu geleceğimiz. Şimdi el ele verip yeni bir Sungurlu inşa etme vakti. Benimle var mısınız? MHP Sungurlu Başkan aday adaylığı açıklamamıza göstermiş olduğunuz alakadan dolayı tekrar teşekkür eder saygılar sunarım. Allah yar ve yardımcımız olsun.” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın