Metin Karaman AK Parti’den adaylığını açıkladı:

Metin Karaman AK Parti’den adaylığını açıkladı: 25 yıllık birikimimle hizmete talibim

Mesleki Yeterlilik Kurumu (MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman, AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adaylığını kamuoyuna açıkladı. AK Parti İl Binası’nda bugün saat 16:00’da aday adaylığı açıklaması gerçekleştiren Karaman, sözlerine deprem ve sel felaketinde vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar dileyerek başladı.

Özgeçmişinden bahseden Mesleki Yeterlilik Kurumu  (MYK) Başkan Yardımcısı Metin Karaman  kamu kurumlarının yanı sıra birçok STK’da görev aldığını belirterek geçen yıl Çorumlu Bürokratlar Derneği’nin Genel Başkanlığına seçildiğini dile getirdi.

Metin Karaman, “Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde değişimin ve gelişimin nasıl olduğunu gördüm.2002 yılında AK Parti’nin iktidara elmesiyle birlikte Türkiye’de büyük bir değişim ve dönüşüm oldu. Türkiye’de özellikle yollar, havaalanlarını halkın havaalanı yapacaktık, Türkiye’yi demir ağlarla donatacaktık, sağlık sistemini çözecektik değil mi? Hamd olsun baktığımızda bütün sorunları aştık. Bu gün ne konuşuyoruz. Nükleer enerji, TOGG konuşuyoruz. 1961’deki devrim arabalarını yaptırmayan zihniyetleri hatırlayalım. 1945’lerdeki uçak fabrikasının soba borusu fabrikasına çeviren zihniyeti hatırlayalım. Cumhuriyet Halk Partisi zihniyetiydi. Biden dün açıklama yaptı: “Biz Recep Tayyip Erdoğan’ı dostlarımızla yeneceğiz” Biden bu açıklamayı neden yapsın. Türkiye geldiğimiz noktada dünyanın ulusal gücü haline geldi. Putin Türkiye’nin gözüne bakıyor. Avrupa gaz kesintileri ve elektrik kesintileri nedeniyle perişan durumda. Biz öyle bir şey hissetmedik” dedi.

Karaman, “Dünya aç kalmasın diye Türkiye yaptığı girişimlerle tahıl koridoru oluşturdu. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan oluşturdu. Türkiye tüm hedeflerine ulaştı. Meclisten kanun geçerken biz Çorum’a neler verebiliriz gözüyle bakıyoruz. Bizlere bu görev verilirse büyük hedeflere büyük ideallere ulaşmak istiyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir sözü var, “Biz bu millete efendi olmaya değil, hizmetkar olmaya geldik” diyor. Peygamber efendimizin de düsturudur. Bu düsturla biz yola çıktık. Kamuda 25 yıllık birikimimle Çorum’a, Çorumluya, Çorum’un ve Sungurlu’nun bir evladı olarak sizlere hizmete talibim” ifadelerine yer verdi.

Cevap bırakın