KARAMAN SUNGURLU AK PARTİ İLÇE BİNASINDA AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

KARAMAN SUNGURLU AK PARTİ İLÇE BİNASINDA ADAY ADAYLIĞINI HEMŞEHRİLERİ İLE PAYLAŞTI VE AÇIKLAMALARDA BULUNDU.

Sungurlulu hemşehrimiz Metin Karaman, 25 yıllık bürokraside elde ettigi bilgi ve birikimiyle “Sungurlu Çorum ve tüm ilçelerimiz için hizmet etmeye hazırım” dedi.

Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan Yardımcısı Metin KARAMAN, AK Parti Çorum Milletvekili Aday Adaylığını önce Çorum Ak Parti il merkez binasında, bu günde Sungurlu Ak Parti İlce binasında Ak Parti Milletvekilliği aday adaylığını ilçemiz halkına yaptığı açıklama ile duyurdu.

Metin Karaman 6 Şubat Maraş merkezli Deprem ve akabinde Mardin ve Urfada meydana gelen sel felaketi sonucunda vefat edenlere Allah’tan rahmet yaralılara acil şifalar diliyorum.

Sungurluda doğduğunu, Medarı iftiarım olan Emniyetten emekli Bekci Ünal Karamanın oğlu olduğunu, evli ve 3 çocuğu olduğunu, ilk ve orta okulu Sungurluda, liseyi Amasyada okuduğunu, 3 farklı üniversiteyi bitirdiğini söyledi.
Giresun, Yozgat ve Sivasta memuriyeti sırasında kurum il Müdürlü yaptığını, daha sonra Çalışma Bakanlığında görev yaparken en son Mesleki Yeterlilik Kurumu Başkan yardımcısı olarak görev yaptığını ifade etti.

Metin Karaman bir çok STK’da görev aldığını, geçen yıl Çorumlu Bürokratlar Derneği’nin Genel Başkanlığına seçildiğini söyledi

Metin Karaman, 2002-2023 yılı arasında AK Parti’nin hizmetlerinden bahsederken o günden bu güne büyük bir aşama kat edildiğini, hizmette sınır tanınmadığını, gözle ifade edebilecek büyük bir yol ve başarı elde edildiğini ifade etti.

Bu başarıların özellikle Istanbul ve Çanakkalde yapılan Boğaz Köprüleri, yollar, tüneller, havaalanları, barajlar, demir yolları ağının hızla büyümesi, Şehir hastahanleri, her ile üniversitelerin kurulması, sağlıkta devrim yapıldığını ifade etti.

Karaman, Bu çalışmaların yetmediği, Nükleer enerji santrallerinin kurulması, özellikle Savunma Sanayiinde ithal eden ülke olmaktan, ihracat yapacak ülke konumuna gelmemiz, hep birilerini rahatsız etmiştir dedi.

Türkiye, yerli otomobili TOGG üretimi ve halkin hizmetine sunulması gerçekleştirirken, 1961’deki devrim arabalarını yaptırmayan zihniyetle nasıl mücadele edildiğini gelin siz irdeleyin demiştir.

1945’lerdeki uçak fabrikasının soba borusu fabrikasına çeviren zihniyet, bu gün yapılan üretilen ve Türk silahlı kuvvetlerin hizmetine sunulan silahlardan mı rahatsız oluyor demiştir.

Dünya aç kalmasın diye Türkiye yaptığı girişimlerle tahıl koridorunu Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan girişimleriyle tahıl sevkiyati sürmektedir demiştir.

Türkiye daha büyük hedeflere ulaşmak ve bu nimetlerden Çorum’a ve ilçem Sungurlumuza daha çok neler verebiliriz, biz bunları düşünerek ve projeler üreterek hizmet etme peşinde koşuyoruz dedi.

Biz boş oturup, laf ve dedikodu üreten siyasetcilerden değiliz.
Bizim şiarımızda iki günü bir birine eşit olan değil, bu gün, dünden daha çok çalışan bir Peygamberin ümmet-i olarak yoluna devam eden bir nesil olmaktan övünç duyuyoruz dedi.
Burokraside 25 yıldır çalışan bu çalısmamı, ülkeme, Çorum’a ve Sungurluya hizmet etmek isteyen bir evladınız olarak bu göreve talibim dedi.

Cevap bırakın