İYİ PARTİ İL BAŞKANI  BEKİR ÖZSAÇMACI

 

İYİ PARTİ İL BAŞKANI  BEKİR ÖZSAÇMACI

Hatamı, vurgun mu, soygun mu? Diye sordu.
Faiz indirimi gündemiyle meşgül olduğumuz bu günlerde ‘Nas ortada’ sözleri ile durumu idare edenler Kuran’da ve hadislerde devlet malı ve liyakat konularında da nas olduğunu size hatırlatırım, “Millete gelince nas var da sana gelince muaf mı oluyorsun”
Doğrudur nas var ama nas başka konularda da nas var. Beytulmala el uzatınca da nas var, ‘İşi ehline veriniz’ veriniz buyruğuna rağmen liyakatsız kadroları milletin başına bela edince yine nas var. Milletin başarılı evlatlarını mülakatta eleyip eşe, dosta, yeğene beşer maaş bağlayıp kul hakkına girince de nas var. Milletin yıllarca çalışıp ürettiklerini, kurduğu şirketleri, kurumları yandaşlara peşkeş çekince de nas var.
Geçtiğimiz günlerde Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Belediye Meclis Grup Başkanvekili Tuncay Yılmaz, Çorum Belediyesi’ne ait Taş Ocağı’nda hırsızlık denilemeyecek bir büyüklükte soygun yapıldığı yönünde bir bilgi paylaşmıştı. Bunun üzerine belediyenin basın bülten bürosu sıradan bir açıklama ile konuyu anlamsız hale getirmiştir.
Hata mı, vurgun mu, soygun mu?
“Bu ne demek sevgili hemşerilerim? Ak parti’ye oy veren hemşerilerim? Hep biz mi eleştireceğiz? Hırsızlık sizin hoşunuza gidiyor mu?
Ak parti iktidarı soygun ve hırsızlığın sıradan hale geldiği bir organizasyon haline gelmiştir. Her bir hemşerimin hakkı olan malların çalınması devletin malına göz dikilmiş olmasının akıbeti nedir? Bu konuda yetkili mercilerden bir açıklama gelmemesi ciddiye alınmayarak basın bürosu ile geçiştirilmesi dikkatlerimize sunulmuştur.
Beytülmala uzanan eller ak partili belediye için sıradan bir soygun niteliğinde midir? Çorum halkının malının çalınmasındaki liyakatsizliğiniz mi, devletin malının yenmesi size göre meşru mudur?

iyi parti heyeti çoruma geliyor

Cevap bırakın