İtfaiye Teşkilatları, Sungurlu’da İstişare Toplantısında Buluştu

İtfaiye Teşkilatları, Sungurlu’da İstişare Toplantısında Buluştu

 

Çorum Belediyesi’nin koordinatörlüğünde düzenlenen “Çorum İli İtfaiye Teşkilatları Geliştirme ve Koordinasyon Toplantılarından” 6’ncısı belediye başkanlığımız ve İtfaiye müdürümüz Eşref Bayav’ın ev sahipliğinde gerçekleştirdi.
Belediye hizmet binamız Kültür Merkezi’nde yapılan toplantıda Çorum İtfaiye Müdürü Adil Rahmi Balcı ve ekibi katılımcılara sunum yaptı. İlçe itfaiyelerinden yetkili isimlerin katılımlarıyla gerçekleştirilen toplantıda itfaiye yönetmelik değişiklikleri,2021 yılının istatistiği ve 112 acil çağrı merkezi vb. konular hakkında bilgi alışverişi yapıldı.
Belediye Başkanımız Abdulkadir Şahiner’de kısa süreliğine toplantıya katılım sağladı ve bir konuşma yaptı. Başkan Şahiner yaptığı konuşmada “Sizleri ilçemiz ve belediyemizde misafir etmekten mutluluk duyuyoruz. İlçemize ve belediyemize hoş geldiniz. Yaptığınız meslek oldukça kutsal ve anlamlı bir meslek. Saniyelerle insan hayatı kurtarıyor, gerekirse canınızı ortaya koyuyorsunuz. Yapmış olduğunuz fedakârlıklar ve özveriler için hepinizi tebrik ediyorum. Bizim tüm birimlerimiz tüm ilçelerimizde her zaman iletişim halinde. Bu toplantılarının birimlerin işleyişine katkı sağlayacağı da aşikâr. Biz sungurlu belediyesi ve şahsım adına sizlerin ne isteği ne arzusu varsa yapmaya her zaman hazırız. Sizler canınızı, hayatınızı ortaya koyarak yapmış olduğunuz bu meslekte eksik ekipmanla sahaya inmeyin, bizler de ihtiyaçlarınızı karşılamakla mükellefiz. Siyaset gelip geçici, hizmet her zaman bakidir. Sizler de bu düsturu gözetmelisiniz.” ifadelerine yer verdi.
Her ay bir ilçede düzenlenen toplantı sonrası mesire kafede yemeğe geçen katılımcılara belediyemiz tarafından çeşitli hediyeler verildi. Çorum İtfaiye Müdürü Adil Rahmi Balcı misafirperverliği için Belediyemize teşekkür ederken” Yaptığımız bu toplantılar ile ilçe ve merkez arasında ki koordinasyonun güçlenmesini hedefliyoruz. Yaşanılan aksaklıkları aşmaya ve daha sağlıklı bir iletişim ağı oluşturmaya çalışıyoruz. Şimdiden olumlu geri dönüşümler alıyoruz. Bunların gerçekleşmesi de siz değerli başkanlarımızın desteği ve ev sahipliliğinde oluyor. Desteğiniz için teşekkür ederiz.” dedi.
Cevap bırakın