‘İktidarınızın bir tokluk sınırı var mı?’

‘İktidarınızın bir tokluk sınırı var mı?’

İYİ Parti Çorum İl Başkanı Bekir Özsaçmacı, son günlerde artan intihar olaylarına değindi.

Özsaçmacı, yaptığı yazılı açıklamasında mevcut hükümete seslenerek, “İktidarınızın bir tokluk sınırı var mı?” diye sordu.

Annelerin kaygılı, babaların cebinde intihar notları, gençlerin de ümitsiz olduğunu ifade eden Bekir Özsaçmacı, “Ülkenin geldiği durumda 10 kişiden 3’ü ekonomik suçtan cezaevinde, uyuşturucu kullanmaktan cezaevine girenler 3 binden 22 bine çıkmış, 8 milyon icra dosyası 21 milyon olmuş, işsiz sayısı 2 milyondan 4,5 milyona, dış borç 129 milyar dolardan 447 milyar dolara fırlamış.

Son bir yılda elektriğe yüzde 72, doğal gaza yüzde 64, akaryakıta yüzde 30, tekel ürünlerine yüzde 60, beyaz ete yüzde 40, süt yüzde 50, şeker yüzde 30 zam yapıldı. Anneler kaygılı, babalar ceplerinde intihar notları ile çatılarda intiharın eşiğinde gezmekte, gençler ümitsiz. Milletimiz adına soruyoruz; İktidarınızın bir tokluk sınırı var mı?

Ülke genelimizin durumu bu iken şehrimizin durumu da hiç iç açıcı görünmemekte! Çorum ilimizde 20 bin memur, 13 bin 842 esnaf, buna bağlı olarak ta ticari şirketlerin bulunduğu belirmektedir. Esnaf ve tüccar sayısındaki düşüşümüz ayrıca ele alınması gereken ülkemizin içerinde yerel sıkıntılarımızın dikkatle analiz edilmesi ile bir başka değerlendirmemizde çok yönlü anlatacağız” dedi.

Güzel Çorum’umuzda art arda gelen intihar olaylarının kendilerini derinden üzdüğünü ve ekonomik sıkıntıların aileleri parçalayarak mutsuzluğa ve buhrana sürüklediğini dile getiren Bekir Özsaçmacı, “Açlık sınırında ve daha aşağıda bulunan halkımızın normale dönebilmesi iktidarın ne zaman doyacağı ile alakalı hale gelmiştir” diye konuştu.

Cevap bırakın