İÇ ANADOLU BELEDİYELER BİRLİĞİNE AVRUPA KONSEYİ’NDEN ÖDÜL

İÇ ANADOLU BELEDİYELER BİRLİĞİNE AVRUPA KONSEYİ’ NDEN ÖDÜL

Ankara Yenimahalle Belediye Başkanı Fethi Yaşar’ın başkanlığını yürüttüğü İç Anadolu Belediyeler Birliği (İABB), gerçekleştirdiği başarılı çalışmalar ve yerel demokrasiye katkıları sebebiyle ‘Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Ortağı’ unvanı ve ödülüne layık görüldü.

İABB adına verilen ödülü alan, İABB Genel Sekreteri hemşehrimiz Salim Coruk, Türkiye adına sevindirici bir ödüle layık olmaktan büyük mutluluk duyduklarını belirterek, Bu güzel ödülü, İç Anadolu Belediyeler Birliğimiz, üye belediyelerimiz ve ülkemiz adına almaktan onur ve mutluluk duyuyorum dedi. Fransa’nın Strasbourg şehrinde Türkiye’nin kurucu üyesi olduğu ve 47 üye ülkeden oluşan Avrupa Konseyi’nin düzenlediği etkinliklerde, Başkan Fethi Yaşar’da ödüle layık görüldü. Ödülü, İABB Genel Sekreteri Salim Çoruk aldı. Avrupa Konseyi Yerel ve Bölgesel Yönetimler Kongresi’nin 2007 yılında başlattığı Avrupa Yerel Demokrasi Haftası kapsamında, Avrupa şehirlerinde ve bölgelerinde vatandaş katılımını bir araç olarak kullanarak, demokratik ve kucaklayıcı bir toplum oluşturulması amacıyla düzenlenen etkinliklerde Türkiye’den sadece İABB çalışmalarıyla örnek oldu. Vatandaşların belediyeleri ilgilendiren konularda sürece katılması ve yerel seçilmişlerin yükümlülüklerinin farkındalığı Avrupa’da yerel diplomasinin güçlendirilmesi için aktiviteler gerçekleştirerek en aktif birlik olan İABB, fiili katılım ve faaliyet raporları değerlendirilerek ‘Avrupa Yerel Demokrasi Haftası Ortağı’ unvanını aldı.

Böylesi bir ödülün Türkiye adına çok sevindirici ve anlamlı olduğunu vurgulayan İABB Genel Sekreteri Hemşehrimiz Salim Coruk,”Bu güzel ödülü, İç Anadolu Belediyeler Birliğimiz, üye belediyelerimiz ve ülkemiz adına almaktan onur ve mutluluk duyuyorum. Ülkemiz adına çok anlamlı bir ödül.” dedi.

 

Cevap bırakın