BAYAV 2 NOLU MESLEK GRUBUNA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

BAYAV 2 NOLU MESLEK GRUBUNA ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Sungurlu’nun tanınmış esnaflarından 19 Özlem Turizm Tic. Ltd. Şti. sahibi İlhan Bayav, Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası 2 numaralı meslek komitesinden aday olduğunu açıkladı. Pazar günü yapılacak olan Sungurlu Ticaret ve Sanayi Odası meslek komitesi seçimlerinde 2 numaralı meslek komitesinden aday olduğunu açıklayan İlhan Bayav, “Allah mahcup etmesin, mağlup etmesin,mahzun etmesin. Bizleri şerde birleşen değil, göğsü umutla çarpanların sevinci ile sevindirsin. Hayırlı hizmetler yapmayı nasip etsin” dedi.

Bayav, “Sungurlulu Hemşerilerim Ticaret Sanayi Odası’nın Kıymetli Üyeleri; Önemli olan adam gibi adam yani insan olabilmektir. Haci Bektaş Veli “Gel ha gel insan ol da gel” diyor. Hz Mevlana “Nice insanlar gördüm üstlerinde elbise yok, nice elbiseler gördüm içinde insan yok “demiş. Evet bende ahir ömrümde nice insanlar gördüm, sonradan görme, kendini dev aynasında gören, burnundan kıl aldırmayan, kendini öven, kendini yağcılara, yağdanlıklara, kolpacılara, goygoyculara övdüren. Kişide itibar karakter gereklidir. Boş çuval dik durmaz. Hayat fani ölüm anidir. Akıbetleri malumdur; Cepleri olmayan iki arşın beyaz bez. Malda mülk de yalan, Var birazda sen oyalan. Önemli olan Gök kubbede baki kalan hoş bir sedadır. Gerisi laf-i güzaf ve abesle iştigaldir.

30 Ekim 2022 Pazar günü yapılacak olan Ticaret Sanayi Odamız seçimlerinin ilçemize, ilimize, memleketimize ve üyelerimize hayırlı olmasını diliyorum. Aday olan arkadaşlarıma da başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

Cevap bırakın